Sokol Novosedly – MFK Modřice 1:8 (1:1)

06.06.2023

Předposlední kolo krajského přeboru nás poslalo do Novosedel, na stadion týmu z chvostu tabulky.

Roli favorita jsme potvrzovali od úvodního hvizdu. Téměř jsme domácím nepůjčili míč, dobře jsme na širokém hřišti kombinovali a přenášeli těžiště hry. Z herní převahy se rodily i gólové příležitosti, ale my dokážeme spálit i nehořlavé. A po 20 minutách tlaku přišel na druhé straně blesk z čistého nebe: golman Novosedel poslal míč dlouhým nákopem až na naši polovinu a po nešťastném odrazu šel útočník sám na branku – 1:0. Naštěstí jsme nezpanikařili, pokračovali jsme v tlaku a j ještě do přestávky se nám podařilo alespoň vyrovnat po vyšachování celé obrany Sokola.

V pauze jsme si řekli, že budeme trpěliví a nebudeme bláznit, což jsme poté i realizovali na hřišti. Navíc se nám podařilo krátce po startu druhé půle protrhnout střeleckou smůlu posledních týdnů a po průniku zprava získat vedení, což nás definitivně uklidnilo. Zatímco domácí, uštvaní věčným běháním bez míče, viditelně odpadali, naše útoky se na jejich branku valily jako – řečeno slovy jejich trenéra – bílá lavina. A když už jsme odbourali psychický blok v koncovce, sázeli jsme gól za gólem na všechny možné způsoby: Individuálním prosazením se v přehuštěném předbrankovém prostoru, hlavou po rohu jak z anglické ligy nebo po krásné kombinaci do prázdné. Sedm branek za poločas celkem vyjádřilo obraz hry (byť jich mohlo být i více).

Takže jsme zase po čase mohli v šatně burácet oslavné písně a pokřiky.

Z pohledu trenéra – dnes si kluci fotbal užívali, já rovněž a věřím, že i ti věrní fans, kteří nás do Novosedel přijeli podpořit. Kluci dostali prostor i čas k tomu, aby předvedli, jaký umí hrát fotbal, a dalo se na to fakt koukat. Spousta hezkých akcí, kombinace, narážečky, průnikovky, dominance ve hře 1:1. Ale hlavně jsme zlomili to střelecké prokletí a konečně dokázali dobrou hru v poli zhodnotit i brankově.