FC Kuřim – MFK Modřice 2:0 (1:0)

20.05.2023

K dohrávanému utkání KP jsme zamířili do Kuřimi na hřiště tabulku vedoucího celku.

Ze začátku nám dělalo velké problémy rozbahněné a neposečené hřiště, které brzdilo naše přihrávky, Domácí, s převahou r. 2010 v sestavě, se s tím srovnali lépe a vytvořili si územní převahu i šance, vedoucí branku jsme jim ovšem nabídli mizernou rozehrávkou sami. Po čtvrthodině jsme se adaptovali na podmínky a hru vyrovnali, do půle měly oba týmy několik možností pohnout se stavem utkání, ale své příležitosti ani jeden nevyužil.

Také druhý poločas byl poměrně vyrovnaný, oba soupeři střídali dobré herní momenty s chybami a vesele pokračovali ve spalování šancí. Kuřim byla efektivnější, potrestala jeden zmatek v naší obraně, zatímco my jsme pohrdli i těmi největšími tutovkami.

A když nevstřelíme branku, nemůžeme pomýšlet na lepší výsledek.

Z pohledu trenéra – v týdnu jsme z klimatických důvodu trénovali na umělce, získali nějaké návyky, a když najednou vyběhneme na měkké hřiště s trávou tak vysokou, že se v ní někteří naši drobnější hráči téměř ztráceli, celkem chápu, že si kluci, navzdory upozorňování od trenérů, nedokázali v úvodu kloudně přihrát. Nehráli jsme vyloženě zle, snažili jsme se držet míč na zemi a kombinovat, místy se na to dalo i koukat, ale vyprodukovali jsme příliš mnoho nepřesností a hlavně jsme neproměnili gólové příležitosti. V tom s námi ale soupeř držel krok – kdyby obě strany proměnily vše, skončilo by to cca 8:5. Takže výsledek nakonec odpovídá.