ČAFC Židenice – MFK Modřice 4:1 (3:1)

01.05.2023

Namísto čtvrtečního tréninku jsme dohrávali odložené utkání krajského přeboru.

Domácí s převahou r. 2010 v sestavě mají ve svém středu jednoho nadstandardního hráče, a ten nám od začátku zle zatápěl. Sebemenší zaváhání naší defenzivy trestal a dvěma góly poslal Čafku do vedení, což určilo ráz utkání. Měli jsme častěji míč pod kontrolou, snažili jsme se o kombinační hru, což nám komplikovalo velmi nerovné hřiště, soupeř hrál výhradně dlouhé nákopy na ofsajd lajnu a tam v soubojích využíval své fyzické parametry. Podařilo se nám sice vstřelit branku, ale hned jsme školáckým nedorozuměním vrátili domácím dvougólové vedení a klid.

Druhá půle se nesla ve znamení naší marné snahy s utkáním něco udělat. Žideničtí nepotřebovali víc, než nakopnout míč co nejdál od vlastní branky, naše snaha byla sice úporná, ale jalová a křečovitá. Navíc jeden z urostlých chasníků napálil z dálky míč do naší šibenice a přidal čtvrtý gól. Navzdory tomu, že se nám hra nedařila, vydřeli jsme si ve druhé půli 4 gólové šance, ale způsob, jakým jsme s nimi naložili, jen podtrhl marnost našeho počínání.

Po špatném výkonu píšeme tedy druhou porážku v řadě.

Z pohledu trenéra – byl to den blbec. Možná měli kluci v hlavách podzimních 11:1, možná byli utahaní ze středečního turnaje. Nebo rozbité hřiště natolik komplikovalo práci s míčem, že si nedokázali dát více přihrávek, kdo ví? Každopádně hře chyběla dynamika, pohyb bez míče, kreativní myšlenka – a výsledkem byl asi nejhorší výkon v sezóně. No nic, otřepeme se a pokusíme o reparát v neděli v Rosicích…